Dünyada eşi görülmemiş bir fedakarlık ve kahramanlık örneği göstererek Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Milletimizin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin yıldönümü 19 Mayıs’ı Milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. 19 Mayıs Türk Milletinin kahramanlıklarla dolu tarihinde en müstesna yere sahip Kurtuluş Savaşımızın “ilk Adım’ıdır. Bu savaş, Türk Milletinin kahramanlığının, vatan sevgisinin ve bağımsızlık aşkının belgesidir. Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen Türk Milleti, dünya üzerinde yüzlerce yıla dayanan varlığını, sahip olduğu bu özelliğe borçludur. Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasının, genç kuşaklar marifetiyle gerçekleşeceğinin bir ifadesi olarak bu önemli günü Mustafa Kemal Atatürk ‘’Bütün Ümidim Gençlerdir’’ dediği aydınlık yarınlarımızın güvencesi gençlerimize armağan etmiştir.
İnanıyoruz ki Gençlerimiz barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin kıymetini bilen, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak geçmişlerinden aldıkları güçle atalarının izinde, azim ve kararlılıkla yürüyecek, Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyup kollayarak daha da yükseltecek ve yüceltecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle bize bu günü armağan eden, başta büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere yakın silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yarınlarımızım güvencesi tüm gençlerimizin ve halkımızın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını” kutluyo